بهترین اسکین کر اصفهان جوش چیست ؟

جوش چیست ؟

آکنه یا جوش چیست ؟

آنچه ما به طور عمومی با عنوان جوش می شناسیم ، در میان متخصصین با نام آکنه شناخته می شود ( آکنه در حقیقت طیف وسیعی از انواع جوش را شامل می شود). اما در این مبحث، و به منظور راحتی بیشتر مخاطبان عمومی ، با عنوان جوش، به آن اشاره می شود.

جوش، یک بیماری مزمن و التهابی پوست است که به شکل جوش های چرکی، سر سفید، سر سیاه، کیست ها و ندول های پوستی ظاهر می شود. این بیماری پوستی در اغلب اوقات خطرناک نیست، اما می تواند زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار داده و در موارد شدیدتر، باعث ایجاد اسکار پوستی (جای زخم) شود.

پوست انسان منافذی دارد که به غدد چربی در زیر پوست متصل می باشند. فولیکول ها غدد را به منافذ پوست اتصال می دهند. فولیکول ها کیسه های کوچکی هستند که مایعات را تولید و ترشح می کنند. غدد پوست، مایعی چرب تولید می کنند که با نام سبوم (Sebum) شناخته می شود.

سبوم سلول های مرده پوست را از طریق فولیکول ها به سطح پوست می برد. همچنین موهای ریز از میان فولیکول به بیرون پوست رشد پیدا می کند. جوش، زمانی به وجود می آید که این فولیکول ها بسته شده و چربی در زیر پوست تجمع می یابد.بهترین اسکین کر اصفهان بروز عارضه جوش

سلول های پوست، سبوم، و مو به همراه یکدیگر در درون این قسمت بسته پوست گیر می کنند که به آن پلاگ می گویند. پلاگ به واسطه وجود باکتری ها عفونت کرده و متورم می شود. تورم پلاگ در نهایت به شکل جوش خود را نشان می دهد.
آکنه پروپیونی باکتریوم (Propionibacterium) یا همان آکنه P، نام باکتری ای است که بر روی پوست زندگی کرده و یکی از عوامل عفونت جوش هاست. تحقیقات نشان داده است که شدت و دفعات جوش، به نوع باکتری های موجود بر روی پوست بستگی دارد. البته تمام باکتری های آکنه لزوما باعث ایجاد جوش نمی شوند. حتی یک نوع از باکتری ها، به داشتن پوستی بدون جوش کمک می کند.


مطالب پیشنهادی : 

رفع جوش صورت بعد از اصلاح

بعد از اقدام به لیزر جای جوش چه انتظاراتی باید داشته باشیم ؟

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.