انواع درمان برای برطرف کردن اسکارهای پوست

انواع درمان برای برطرف کردن اسکار های پوست

درمان‌هایی برای رفع اسکار

در زیر به برخی روش‌های متداول برای  از بین بردن جای سوختگی و اسکار اشاره شده است ، با ما همراه باشید : 

میکرودرم ابریژن

درم ابریژن برای کاهش اثر جای زخم، ناصافی‌های جزئی پوست، رفع اسکارهای ناشی از عمل‌های جراحی و جای جوش به کار برده می‌شود. همان گونه که از نام درم ابریژن بر می‌آید این فرایند شامل برداشتن لایه‌های سطحی پوست به وسیله دستگاهی الکتریکی است که پوست را می‌ساید. با التیام و بهبودی پوست پس از عمل، پوست شفاف‌تر و لطیف‌تر به نظر می‌رسد.

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی غالباً برای درمان اسکار و کاهش آسیب دیدگی‌های ناشی از آفتاب سوختگی، پیگمنت‌های ناهموار و اسکارهای سطحی به کار می‌رود. با لایه برداری، سطح رویی پوست برداشته می‌شود. با برداشته شدن لایه رویی، پوست مجدداً بازسازی شده و غالباً ظاهر آن هم بهبود می‌یابد.


مطالب مرتبط : رفع جای سالک و سوختگی با بهترین روش


تزریق کلاژن

یک نوع از کلاژن که از کلاژن گاو مشتق شده است، برای جایگزینی کلاژن طبیعی از دست رفته پوست، زیر پوست تزریق می‌شود. کلاژن قابل تزریق عموماً برای رفع چین و چروک‌ها، اسکارها و خطوط صورت به کار برده می‌شود.

تزریقات شبه کورتیزونی

این نوع تزریق‌ها برای هموار کردن پوست مفید بوده و باعث جمع شدن اسکارهای سخت می‌شود.

ترمیم پوست به وسیله لیزر

به کمک پرتو پر انرژی در لیزر درمانی، پوست آسیب دیده برداشته می‌شود. لیزر برای کاهش چین و چروک‌ها و اسکارهای جزئی به کار برده می‌شود.

ترمیم اسکارها به روش‌های جراحی

ترمیم جای زخم به روش‌های جراحی شامل برداشت کامل اسکار به روش‌های جراحی و جوانسازی پوست می‌شود. اگرچه در این روش اسکارهای جدید به وجود می اید اما هدف از روش‌های جراحی این است که اسکارها کمتر جلب توجه کنند.

ترمیم اسکار به روش‌های جراحی معمولاً برای اسکارهای بزرگ و عریض، اسکارهایی که در فرایندهای بهبود غیر نرمال زخم‌ها به وجود آمده‌اند یا اسکارهایی که خیلی جلب توجه می‌کنند به کار می‌رود.


بیشتر بدانید : لیزر جای سوختگی و اسکار


 

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.