نکاتی درباره لیزر موهای زائد دست

نکاتی درباره لیزر موهای زائد دست

چگونگی لیزر موهای زائد دست

 امروزه با پیشرفت تکنولوژی این امکان وجود دارد تا لیزر موهای زائد دست بر روی پوست های تیره موثر باشد.  دستگاه هایی که امروز با پیشرفته ترین تکنولوژی در بازار وجود دارد، برای انواع رنگ پوست ها مناسب است.

اما با این شرایط، یک سری از رنگ موهای خاص مانند قرمز، خاکستری و موهای خیلی روشن لیزر بر روی آنها تاثیر کمی می گذارد. دستگاه های لیزر از انرژی به صورت نور استفاده می کنند.

انرژی تولید شده توسط رنگدانه مو به نام ملانین که به مو رنگ می بخشد،  جذب می شود. موها به صورت این نور ساطع شده را جذب و به سلول های کناری انتقال می دهند. این انرژی، وضعیت موهای زائد را بر هم می زند به طور که توانایی رویش دوباره را نخواهند داشت.

اصلاح مکرر موها موجب رویش موهای زیرپوستی

اصلاح بیش از اندازه دست ها به وسیله تیغ یا ژیلت، موجب به وجود آمدن موهای زیر پوستی، کیست و سوزش می شود. بهترین راهکار، استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای دست است.

اشعه لیزر ابتدا ریشه موهای زائد را از بین می برد، سپس موها شروع به ریزش می کنند.  و تنها چیزی که باقی می ماند بدنی صاف و بدون مو است. دیگر لازم به استفاده از روش های سنتی مانند تیغ زدن، اپیلاسیون نخواهد بود  و هیچ جوش زیر پوستی، سوزش حاصل از تیغ زدن پس از اصلاح مو برای شما اتفاق نخواهد افتاد. لیزر موهای زائد دست ها در عرض چند دقیقه تمام می شود.

لیزر موهای زائد دست
لیزر موهای زائد دست

نکات مهم درباره ی لیزر موهای زائد دست

هر ناحیه از بدن رشد موها، متفاوت است. چرخه زمان رشد موها می تواند بین ۴ الی ۱۲ هفته  باشد. معمولا بعد از انجام دو جلسه لیزر موهای دست ها نتیجه قابل توجهی مشاهده می شود. به طور معمول بعد از یک جلسه  کاهش ۱۰ الی ۱۵ درصد موها انتظار می رود. به طور کلی برای حذف کامل موها به ۸ جلسه درمان نیاز است. البته این نکته را هم دقت کنید که تعداد جلسات لیزر به عوامل مختلفی مانند ضخامت مو، رنگ پوست، ناحیه درمان، جنسیت و شرایط هورمون ها بستگی دارد.

پزشک متخصص پوست و مو قبل اجازه دادن به شروع درمان لیزر، شرایط پوست و هورمونی بیمار را بررسی می کند. سپس دستگاه لیزر را مطابق با ویژگی ساختاری پوستتان تنظیم می کند تا بهترین نتیجه لیزر را داشته باشید.

معمولا بیشتر کسانی که مشکل پرمویی دارد، مناسب لیزر کردن هستند. اما کسانی هستند که علت پرمویی آن ها، اختلالات هورمونی است. برای این گونه افراد روش لیزر زمانی مناسب است که مشکل خود را برطرف کرده باشند.

پس اگر با مشکل پرمویی مواجه هستید، قبل از اقدام به لیزر، ابتدا دلیل آن را بیابید.


لیزر موهای زائد دست

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.