نحوه درمان جای سوختگی و بخیه با استفاده از لیزر

نحوه درمان جای سوختگی و بخیه با استفاده از لیزر

نحوه درمان با لیزر برای جای سوختگی و بخیه چگونه است ؟ 

بیهوشی های امروزی از احساس درد بیمار جلوگیری می کند. این درمان ها دوره ریکاوری و احیاء سریعتری برای بیمار دارد . درمان لیزر تاثیری را که لیزر سوختگی بر روی پوست ایجاد می کند ندارند.

بیمار معمولا قرمزی و تاول های کمتری روی پوست خود دارد که بعد از چند روز ناپدید می شود. احتمالا شما به ۳ یا ۴ دوره درمان با حداقل یک هفته فاصله نیاز دارید. درحالی که بعضی درمان ها فورا نتیجه بخش هستند اما شما به چندماه انتظار نیاز  دارید تا نتیجه واقعی را مشاهده کنید.

 متخصص پوست از لیزر با اشعه مادون قرمز برای حرارت دادن قسمت های داخلی پوست که قابل لمس نیستند استفاده می کند. تحریک شدن کلوژنها برای رشد و سلول های ساخته شده جدید وتازه جایگزین سلول های مرده و آسیب دیده می شوند.

یکی از نقاط قوت این روش برای رفع جای سوختگی و جای بخیه زمان می باشد . بیمار احتیاج به زمان برای ریکاوری و احیا ندارد و زمان کمتری در مطب پزشک حدود ۱۵تا ۳۰ دقیقه برای انجام این عمل نیاز می باشد . 

از نقاط ضعف این جراحی این است که این عمل کمی دردناک است اما وقتی لیزر انجام شد با استفاده از یک اسپری خنک کننده روی قسمت های لیزر شده از درد آن قسمت بکاهید.

به دلیل اینکه لیزر آثار سوختگی در عمق پوست شما انجام شده ماه ها به طول می انجامد تا نتیجه را مشاهده کنید.

عملکرد لیزر

درانجام لیزر ازاشعه های نور استفاده می شود. پزشک با استفاده از لیزر اشعه های نوری را به قسمت آسیب دیده می فرستد و بوسیله آن آسیب های پوستی ناخواسته وخیلی ظریف را از یک لایه ازپوست شما رفع خواهد کرد.

رفع جای سوختگی و بخیه بوسیله لیزر هدفمند است یعنی اینکه در این درمان کمترین مشکل مانند تغییر رنگ پوست و یا روشن شدن پوست توسط لیزر برای درمان هایی مثل از بین بردن جراحت های پوستی دارد.

اشعه لیزر دررفع جای اسکار بوسیله لیزر ،لایه های خاجی پوست شما را ازبین می برد که به آن اپیدرمیس epidermis )بیرونی ترین لایه پوستی) می گویند. آن به طور همزمان لایه های زیرین پوست راهم گرم می کند که به آن درمیس dermis گفته می شود.

این کارها برای این انجام می شود تا رشد فیبرهای کلوژن را تحریک کند. زمانی که درمان کامل شد، یک پوست جدید که صاف تر محکم تر است را مشاهده خواهید کرد.

لیزر ترمیم زخم و بخیه
لیزر ترمیم زخم و بخیه

فواید درمان با لیزر

  • درمان در یک مدت زمان پایین
  • درمان ساده با ناراحتی کم
  • جلسات درمانی سریع
  • نتیجه مطلوب از لیزر آثار سوختگی و جای بخیه (اسکار)

لیزر جای سوختگی

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat
error:

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.