چه تعداد جلسه برای پاک کردن تتو با لیزر لازم است ؟

چه تعداد جلسه برای پاک کردن تاتو با لیزر لازم است ؟

تعداد جلسات لازم جهت پاک‌کردن تتو

پیش‌بینی تعداد جلسات مورد نیاز جهت پاک کردن تاتو با لیزر در ابتدا کار دشواری است . چراکه هر خال‌کوبی منحصر به‌ فرد است. بر اساس رنگ و شکل و اندازه تاتو، درمان‌های متفاوتی وجود دارد.

همچنین تعداد جلسات نیز با توجه به این مسئله تعیین می‌شود. گاهی با دو یا سه بار مراجعه افراد، تاتو از بین می‌رود. گاهی نیز به بیشتر از ۱۰ جلسه برای رفع تاتو نیاز هست. قبل از انجام هرگونه عملی باید به مشاور مراجعه و از طول درمان اطلاع یافت.

همچنین نوع و رنگ پوست بیمار نیز در این روند مؤثر است. گاهی بعضی از پوست‌ها بهتر به لیزر جواب می‌دهند. گاهی نیز این عمل برای بعضی از پوست‌ها بیشتر از حد مورد انتظار طول می‌کشد.

همچنین سیستم ایمنی بدن نیز در این روند مؤثر می شود. غالبا رنگ پوست‌های روشن بهتر به این عمل جواب می‌دهند. پوست‌های تیره به دلیل هماهنگ شده بارنگ تاتو، از پاک‌شده جوهر جلوگیری کرده و این عمل را طولانی‌تر و مستلزم تلاش بیشتر می‌کند.

در هر جلسه با لیزر برخی از پیگمانته ها شکسته می‌شوند. با مرور زمان بدن به‌تدریج به‌صورت کامل آن را بین برده و محو می‌کند. به‌طور میانگین می‌توان گفت که برای پاک کردن تاتو بین ۱ تا ۱۰ جلسه و یا ۵ تا ۲۰ جلسه نیاز است.

فاصله بین این جلسات نیز معمولاً بین ۴ تا ۶ هفته است. این روش درد کمی دارد و تقریباً می‌توان گفت درد آن برابر یا حتی کمتر از درد خال‌کوبی کردن توصیف‌ شده است.

با این تفاوت که سریع بودن این روش، تحمل درد آن نیز راحت‌تر است. قرمزی ورم و کبودی ایجاد شده بعد از لیزر نیز، جزئی می‌باشند که با گذشت زمان کاملاً از بین می‌رود. البته استفاده از ویتامین E و کرم‌های محافظ بعد از تاتو کردن برای جلوگیری از عفونت و محافظت از پوست واجب است.


بیشتر بدانید : بهترین روش برای پاک کردن تاتو یا خالکوبی

مطالب مرتبط

مطالب پر بازدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر محمد رضا حاجیان می باشد.